• Aponeurosis
  • Submitted on 07/06/2023

Αν χρειαστώ απονεύρωση θα πονέσω κατά την διάρκεια της διαδικασίας γιατί δεν θα αντέξω να πονέσω φοβάμαι πολύ πάρα πολύ μπορεί να μείνω εκεί επιτόπου

32 specialists answered

  • Καλημερα σας.Η απονευρωση γινεται με τοπικη αναισθησια,οποτε δεν υπαρχει λογος να ανησυχειτε!

    Ρίζος Κωνσταντίνος

    Dentist

    Ilioupoli

  • Οχι δεν θα πονεσετε καθολου,μονο κατα την αναισθησια οπως θα κανατε ομως ενα σφραγισμα.

  • Μια τοπική αναισθησία θα λύσει το πρόβλημά σας. Τα σύγχρονα αναισθητικα βοηθάνε και στις πιο δύσκολες περιπτώσεις. Καλό θα ήταν να αναφέρετε το φόβο σας στο γιατρό σας,ώστε αν το κρίνει απαραίτητο να το διαχειριστεί χορηγωντας σας κάποιο ηρεμιστικό πριν την έναρξη της θεραπείας.

    Ψυχαράκη Ευαγγελία

    Dentist

    Ampelokipoi

  • ΔΕΝ ΘΑ ΠΟΝΕΣΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΑ

    Vavourakis Georgios

    Dentist

    Gizi

  • Η απονευρωση γινεται τελειως ανωδυνα με σωστη αναισθησια της περιοχης.

    Ευχαριστω

  • Η απονεύρωση υπό σωστή αναισθησία δεν έχει καθόλου πόνο. Είναι μία εντελώς ανώδυνη θεραπεία.

    Tzanakis Nikolaos

    Dentist

    Heraklion

  • Με αναισθησία δεν υπάρχει πρόβλημα πόνου κ ισως και αντιβίωση πιο πριν

    Tsaousis Ioannis

    Dentist

    Ampelokipoi

  • Όχι δεν θα πονέσετε κατά την διάρκεια της θεραπείας, γίνεται αναισθησία έτσι ώστε να μην έχει αυτή την άσχημη εμπειρία ο Ασθενης και για να μπορεί και ο ιατρός να κάνει το καλύτερο δυνατό.

  • Δεν χρειάζεται να έχετε άγχος. Καμία οδοντιατρική εργασία δεν γίνεται χωρίς την συναίνεση σας και με βία. Αν κρίνουμε ότι χρειάζεστε τοπική αναισθησία, θα πραγματοποιηθεί και δεν θα καταλάβετε κάτι. Ευχαριστώ.

    Vasilakis Georgios

    Dentist

    Ierapetra

  • μην ανησυχειτε μετα την αναισθησια δεν πονατε καθολου

    Mpertos Louitzi

    Dentist

    Glyfada

  • οχι δεν υπερχει πονος,γινεται αναισθησια

    Papaggelis Nikolaos

    Dentist

    Larissa

  • Η απονεύρωση γίνεται πάντα με αναισθησία , οποτε κατά τη διάρκεια της θεραπείας δε θα νιώσετε κάτι , ίσως κάποιες μικρές ενοχλήσεις μόνο. Παρόλα αυτά ενημερώστε το ιατρό σας για τη φοβία του και για το ιατρικό ιστορικό σας , ωστε να είναι προετοιμασμένος

    Τσιτσιρίδης Δημήτρης

    Dentist

    Chania

  • Γίνεται πάντα με τοπική αναισθησία ..
    Κανένας λόγος ανησυχίας για πόνο...

    Makantani Eydokia

    Dentist

    Exarcheia

  • Δε θα πονέσετε καθόλου. Η ενδοδοντική θεραπεία (απονεύρωση), ειδικά όταν γίνεται από ειδικό Ενδοδοντολόγο, είναι μια διαδικασία γρήγορη και εντελώς ανώδυνη.

    ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ 92

    Dentist

    Kifisia

  • Δεν θα πονεσεις καθολου εφοσον πρωτα σου κανει ο γιατρος την αναισθησια

    Μπουμπούνας Εμμανουήλ

    Dentist

    Kavala

  • Με την αναισθησια του δοντιου απο την ενεση δεν θα καταλαβετε τιποτα.

    Χωραφά Γεωργία

    Dentist

    Ilioupoli

  • Η ενδοδοντικη θεραπεία γίνεται πάντα με αναισθησία. Η αποφυγή επίσκεψης στον οδοντίατρο θα σας οδηγήσει σε πιο σύνθετα και πιο κοστοβορα μονοπάτια θεραπείας.

  • Με τα σημερινά αναισθητικά η απονεύρωση είναι τελείως ανώδυνη.

    Καλημερατζή Δέσποινα

    Dentist

    Chalandri

  • Οι ενδοδοντικές θεραπείες (απονευρώσεις) πραγματοποιούνται στο ιατρείο μας από εξειδικευμένο συνεργάτη ενδοδοντολόγο, με τη χρήση τοπικής αναισθησίας. Όλη η θεραπεία, πραγματοποιείται κάτω από οδοντιατρικό μικροσκόπιο και οι χειρισμοί είναι πολύ προσεκτικοί και λεπτοί. Η διαδικασία είναι ανώδυνη, και μετά τη θεραπεία ο ασθενής καλύπτεται πάντοτε με τα κατάλληλα αναλγητικά. Συνεπώς εάν χρειαστείτε κάτι τέτοιο, δεν θα έχετε κανένα πρόβλημα.

  • Θα γίνει με αναισθησία, να μην φοβάστε καθολου!!!

    Antoniou Panagiotis (Deactivated account)

    Dentist

    Trikala

  • Η απονεύρωση είναι μία διαδικασία που δεν πονάει συνήθως την πρώτη φορά γίνεται με αναισθησία και αν χρειαστούν περισσότερες δεν θα χρειαστεί ούτε αναισθησία

    Φουρμούζης Ιωάννης Dental Excellence

    Οδοντιατρικό Κέντρο

    Platia Mavili

  • Ολη η διαδικασια της ενδοδοντικης θεραπειας (απονευρωση) γινεται με αναισθησια, επομενως δεν προκαλειται πονος.

    Tzanou Areti

    Dentist

    Marousi

  • Η διαδικασία της απονεύρωσης είναι ανώδυνη επειδη πραγματοποιείται με τοπική αναισθησια. Ωστόσο, αν έχετε έντονη φοβία με τις οδοντιατρικές πράξεις, η απονεύρωση μπορεί να πραγματοποιηθεί και με χρήση μέθης.

    Αλεξόπουλος Αριστείδης

    Χειρούργος Οδοντίατρος

    Agios Dimitrios

  • Αν η απονευρωση γινει απο καποιον γιατρο που κατεχει καλα το αντικειμενο κ ειναι εκπαιδευμενος σωστα κ αφου εχει κανει καλη αναισθησια απευαισθητοποιωντας τελειως το πονεμενο δοντι δεν υπαρχει καποιος ιδιαιτερος πονος παρα ισως το αισθημα καποιας ενοχλησης.

    Καραχάλιος Δημήτρης

    Dentist

    Ilioupoli

  • Η διαδικασία γίνεται πάντα με αναισθησία. Συζητηστε τις ανησυχίες σας με τον οδοντίατρο σας ώστε να σας λυθούν τυχόν απορίες και να νιώσετε πιο άνετα

    Mpalios Nikolaos

    Dentist

    Agios Dimitrios

  • Καλησπέρα σας. Για να χρειάζεστε απονεύρωση θα πρέπει να έχετε ήδη πόνο σε κάποιο δόντι ή πολύ μεγάλη καταστροφή που νεκρώσει τον πολφικό του ιστό. (νεύρο). Κατά την διάρκεια της διαδικασίας θα είστε υπό τοπική αναισθησία και δεν θα νιώθετε πόνο.

    Παναγιωτόπουλος Αλέξανδρος

    Χειρουργός Οδοντίατρος

    Petroupoli

  • Δεν θα πονέσετε καθολου

    Katsiva Afroditi

    Dentist

    Nea Ionia

  • Καλησπέρα σας,με καλή αναισθησία όλα καλά θα πάνε,μη φοβάστε.

    Gkana Dimitra

    Dentist

    Neo Psychiko

  • Ανάλογα τον γιατρό και την κατάσταση του δοντιού.

    Giannoulis Konstantinos

    Dentist

    Patras

  • Καλησπέρα σας, σε γενικές γραμμές ,η διαδικασία της ενδοδοντικής θεραπείας , δεν έχει πόνο .Δεν έχετε λόγο να φοβάστε.

    Haritonidis Anastasios

    Dentist

    Pagrati

  • Η απονεύρωση γίνεται υπό αναισθησία

    Platanitis Minas

    Dentist

    Patisia

  • Υπάρχει πιθανότητα να μην πονέσετε καθόλου

    Levi Anna

    Οδοντίατρος - Ειδική Προσθετολόγος

    Chalandri